ALUMĪNIJA UN METĀLA MASTI

Alumīnija masti tiek plaši pielietoti telekomunikāciju nozarē, videonovērošanā, kā apgaismojuma masti, gan arī kā vēja novērojumu masti un daudzās citās sfērās.

To priekšrocība ir stingrība un mazs svars.

Ir pieejami 3 varianti:

TIPS 420: vieglie masti ar vienādmalu trīsstūra šķērsgriezumu ar izmēriem 420 x 420 x 420 mm. Pārsvarā tiek pielietoti telekomunikācijās, kā baneru turētāji, vēja turbīnu masti, novērošanas kameru uzstādīšanai, kā apgaismojuma masti. Var montēt uz ēku jumtiem. Maksimālais augstums ir 36 metri.

TIPS 450: masti ar vienādmalu trīsstūra šķērsgriezumu ar izmēriem 450 x 450 x 450 mm. Masta konstrukcija pieļauj lielāku slodzi nekā 420 tipa mastiem. Arī šos mastus var montēt uz ēku jumtiem. Bez iepriekš uzskaitītā pielietojuma, šos mastus jau var izmantot arī ceļa zīmju montāžai uz lielceļiem. Maksimālais masta augstums ir 60 metri.

TIPS 1000: smagie masti ar vienādmalu trīsstūra šķērsgriezumu ar izmēriem 1000 x 1000 x 1000 mm. Pārsvarā tiek izmantoti vēja spēka un virziena mērīšanas stacijās, kā telekomunikāciju masti, vēja turbīnām, kā novērošanas torņi meža apvidos. Maksimālais augstums 120 metri.

METĀLA MASTI arī tiek pielietoti visās augstāk minētajās sfērās. To priekšrocība salīdzinājumā ar alumīnija mastiem ir paaugstinātā stingrība. Metāla mastiem ir piejamas divas versijas : Tips 450 un Tips 1000.

MASTU TORŅI

Tērauda konstrukcija ļauj novietot torni nelielā platībā, novēršot trošu nepieciešamību. Tā ir uz pamatiem balstīta metāla konstrukcija, kas atgādina piramīdu. Tās pamatā ir vienādmalu trīsstūris, kas pielāgots torņa augstumam.

Šos mastu torņus galvenokārt izmanto:

– GSM tīkla paplašināšanai;

– Interneta tīkla paplašināšanai;

– Kā novērošanas torņus;

– Kā meteoroloģiskos torņus;